January 17, 2021 23:22
Спорт

ФИФА го одложи објавувањето на ноемвриската ранг-листа поради Марадона

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одложи денеска објавувањето на ранг-листата на репрезентациите.

Објавувањето е одложено за еден ден поради смртта на легендарниот Диего Марадона.

Ранг-листата за ноември е многу важна, бидејќи ја одредува ждрепката на квалификациите за Светското првенство, што ќе почне во март.

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105 at website https://animefreak.ws animefreaks anime

Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 19 (https://funimationfree.com/m/GeZ1/ep-19) at website https://funimationfree.com watch fruits basket season 2 funimation