January 24, 2021 06:02
Економија Македонија

ФИТР ќе презентира резултати од Јавниот повик за финансиски средства преку иновациски ваучери

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска ќе презентира резултати  од Јавниот повик за доделување финансиски средства преку иновациски ваучери.

Целта на повикот е да се поттикне соработката помеѓу претпријатијата и академските научно-истражувачки установи, во насока на спроведување иновациски активности.

На презентацијата што ќе се одржи во амфитеатарот на Машинскиот факултет во Скопје ќе се обратат министерката за образование и наука, Мила Царовска, директорот на ФИТР, Јован Деспотовски и деканот на Факултетот, Дарко Данев.

Fire Force (https://animeheaven.pro/m/20O1) Episode 24 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven au

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be akame ga kill gogoanime