October 16, 2021 20:32
Спорт

ФИС: Новата скијачка сезона официјално стартува на 23 октомври

Меѓународната скијачка федерација (ФИС) им даде „зелено светло” на организаторите на велеслаломските трки со кои на 23 и 24 октомври во австриски Золден и официјално ќе почне новата сезона од Светскиот куп во алпско скијање.

На патеката Ретебах денеска беше извршена снежна контрола по што е потврдено дека на 23 овој месец ќе биде одржана велеслаломската трка во женска конкуренција, а ден подоцна и машката трка во велеслалом.

– На една недела пред стартот можеме да потврдиме дека патеката е во добра состојба и до сабота имаме време да ги искористиме идеалните услови за тренинг со другите нации. Одговорните за патеката направија добра работа, изјави директорот на австриската репрезентација во алпско скијање Кристијан Митер.

По Золден ќе уследи тринеделна пауза пред следните трки закажани за 13 и 14 ноември во паралелен слалом во машка и женска конкуренција.

Website https://animeflv.uk: Watch Hataraku Saibou: Necchuushou - Moshimo Pocari Sweat ga Attara animeflv Episode Full watch animes

Website https://animebee.to: Watch Zutto Mae kara Suki deshita.: Kokuhaku Jikkou Iinkai - Kinyoubi no Ohayou animebee Episode Full anime online

Casshern Sins (https://4anime.biz/m/X9Z) Episode 24

Watch Kemono Michi: Rise Up (Dub) Episode 12

Animepahe: The Labyrinth of Grisaia anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime pahe