Свет

Финскиот претседател и премиер го поддржаа членството на земјата во НАТО

Финскиот претседател и премиер го поддржаа членството на земјата во НАТО, соопштено е денеска. Сојузниците во НАТО очекуваат дека Финска наскоро ќе добие членство, а доказ за тоа се зборовите на петмина дипломати и официјални лица кои го потврдија тоа.

Да потсетиме, премиерот на Велика Британија Борис Џонсон вчера вети дека земјата ќе ги брани Шведска и Финска во случај на потенцијална руска закана, а договори за безбедност потпиша во Стокхолм и Хелсинки, пренесе Телеграф.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanime in Attack on Titan Season 2 (Dub)

SPY x FAMILY Episode 3

gogoanimeio Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

english anime So I'm a Spider, So What?

english dubbed anime Naruto: Shippuden