Свет

Финска исклучена од руската електрична мрежа

Фингрид, финскиот национален мрежен оператор, потврди за Скај њуз дека повеќе нема струја што доаѓа од Русија.
Реима Паивинен, виш потпретседател на Фингрид, рече дека се „убедени дека нема да има големи проблеми”, а се очекува Шведска да помогне.
Електричната енергија од Русија сочинува околу 10 отсто од вкупната потрошувачка на Финска.
Ова дојде откако Финска потврди дека ќе поднесе барање за членство во НАТО.

sites to watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Naruto: Shippuden

My Hero Academia Season 3 (Dub)

watch anime dub The Greatest Demon Lord Is Reborn as a Typical Nobody

4anime biz Hunter x Hunter (2011) (Dub)

4Anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles