September 23, 2019 22:31
Кошарка

Финикс Санс го отпуштиле Кокошков

Игор Кокошков повеќе не е тренер на кошаркарите на Финикс Санс, објави новинар, повикувајќи се на свои извори. Кокошков, една сезона мина на клупата на тимот од Аризона.

Војнаровски пишува дека во клубот долго размислувале дали да му овозможат уште една година на тренерот, бидејќи тимот во финишот на сезоната играл добро. Новинарот заклучува дека Кокошков е „ценет тренер, одличен тактичар, но дека е жртва на промените во Финикис“.

Челниците на Финикс на местото на Кокошков ќе се обидат да го донесат помошникот во стручниот штаб на Филадлефија Монти Вилијамс, за чии услуги се заинтересирани и ЛА Лејкерс.

Нови вести

Збогум, НБА: Никола Миротиќ ќе стане најплатениот кошаркар во Европа

24info

Леброн му ја подари 23-ката на Дејвис

24info

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

24news