December 14, 2019 13:35
Спорт

Финалето на Купот Либертадорес префрлено од Чиле во Перу

Финалето на Купот Либертадорес помеѓу Фламенго и Ривер Плејт е префрлено од главниот град на Чиле, Сантијаго, во перуанската престолнина Лима, информира прес-службата на КОНМЕБОЛ.

Датумот на финалниот натпревар останува ист – 23 ноември.

Оваа одлука е донесена како мерка на безбедност, бидејќи во Чиле се одржуваат големи протести веќе неколку недели. Немирите започнаа на 14 октомври откако властите ги зголемија трошоците за патување со метрото.

Нови вести

Мурињо за новиот договор на Клоп: Одлична вест за сите

Valentina

Жиру блиску до Интер

Valentina

Емери го одбил Евертон

Valentina