October 22, 2021 08:43
Магазин

Филмски сувенири на Сталоне одат на аукција

Сувенири од култните филмови на Силвестер Сталоне ќе се продаваат на аукција заедно со неговите боксерски ракавици од „Роки 3“, кои се очекуваат да достигнат цена од 20.000 долари.

Предметите ќе се продаваат во Julien’s Auctions од 5 декември.

Во четвртокот аукциската куќа со седиште во Калифорнија соопшти дека над 500 предмети од личната колекција на 75-годишната филмска sвезда ќе поминат под чеканот. Предметите што ќе се продаваат на аукцијата со наслов „Животот и кариерата на Силвестер Сталоне“ вклучуваат реквизити од филмови, костими, оригинални сценарија и други сувенири.

 

Според соопштението за медиуми, на аукцијата ќе бидат прикажани предмети од некои од најпознатите филмови на Сталоне, вклучувајќи ги и серијалите Rocky и Rambо, како и Cliffhanger, Demolition Man, The Specialist, Judge Dredd, Assassins, Escape Plan, Cop Land и The Expendables.

AnimeKisa: Military! Special anime episode Full online free at https://animekisa.in watch animes

So, I Can't Play H! Episode 13 Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch My Life animeheaven Episode Full black clover anime heaven

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Glose: https://glose.com/u/gogoanimelol

Woddal: https://www.woddal.com/gogoanimelol