October 26, 2021 01:36
Македонија

Филипче: Ќе има скриниг за корона и во училиштата

Следните денови детално ќе ја презентираат методологијата за скрингот на тестирање на учениците во основните и средни училишта. Факт е дека има една одредена, многу мала трансмисија и сакакме да направиме скриниг на состојбата, поради тоа што многу често децата се и асимптоматски носители, изјави минстерот за здравство Венко Филипче.

Инаку според последните податоци во однос на вакцинирањето надмината е бројката од 700 илјади граѓани кои се ревакцинирани.

https://aniwatch.pro watch anime dub

AnimeFreak: Hakyu Hoshin Engi (Dub) anime episode 23 online free at https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

Plastic Memories (https://animeflix.nl/m/PN7) Episode 13

WCOStream: Digimon Tamers (Dub) anime episode 51 online free at https://wcostream.cc watch animes

Degreed: https://degreed.com/profile/gogoanimebe#/collection

Kit: https://kit.co/animeflixnl