Македонија

Филипче: Состојбата е стабилна и постепено се намалува бројот на прием на пациенти

На редовниот состанок со директорите на клиниките и ковид центрите направивме евалуација на состојбата во однос на хоспитализациите за време на викендот се до денес. Состојбата е стабилна и постепено се намалува бројот на прием на пациенти. Се надеваме дека и натаму мерките ќе даваат резултат со оглед на тоа што и бројот на новодијагностицирани се намалува, во очекување сме ситуацијата да продолжи да се стабилизира.

KissAnime anime online: Dr. Stone Episode 24

AnimeDao anime websites: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 8 (https://animedao.nl/m/W48K/ep-8)