October 22, 2021 10:46
Македонија

Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер”

Денеска во нашата земја пристигнаа 110.612 вакцини од производителот „Фајзер-Бионтек”. Пристигнатите вакцини, за кои има голем интерес кај граѓаните, ќе бидат дистрибуирани до вакциналните пунктови ширум земјата со цел да се обезбеди непречен процес на вакцинација, напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.
Само со вакцинација, како што посочува Филипче, можеме да го сочуваме личното здравје, но и да дадеме придонес за зачувување на колективното.
-Вакцините се безбедни и ефикасни и претставуваат единствен начин да се стави крај на пандемијата. Целосната вакцинација ја намалува шансата од заболување од Ковид-19, развивање тешка форма на болеста, хоспитализација и смртен исход, пишува министерот за здравство.

AnimeDao: Fate/kaleid liner Prisma Illya: Vow in the Snow anime episode Full online free at https://animedao.nl sites like animedao

Website https://animetv.cc: Watch Carole & Tuesday animetv Episode 24 anime tv darling in the franxx

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49419867/profile

500px: https://500px.com/p/kissanimemx?view=photos