January 20, 2022 23:21
Македонија

Филипче од Струга: Да избереме градоначалници и советници кои ќе соработуваат, да избереме реализација наспроти заблуди и лажни ветувања

Поплднево потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче ја посети Струга и се сретна со стружнки и стружани.
Разликата помеѓу некогаш и денес е видлива и може да ја почувствува секој наш граѓанин. Денес живееме во слобода, демократија и ги живееме прогресот и напредокот за кои се изборивме и вредно работиме, им се обрати на стружани Филипче.
– Живееме една поинаква реалност наспроти заблудата и лагите кои ни ги нудеа ДПМНЕ цели 11 години. Живееме едно подобро време, а најдоброто доаѓа на голема врата во секој град и секое село. Најдоброто нуди светла и просперитетна иднина, нуди успеси наместо разочарувања, нуди уште поголеми реализации наместо стари лажни реторики – посочи Филипче.
СДСМ продолжува да работи за доброто на државата, за граѓаните и со граѓаните. Го носиме најдоброто во секој дом и ги оставиме режимските сценарија во минатото.
Граѓаните знаат што да изберат, граѓаните знаат што им треба, граѓаните ќе ја донесат големата победа низ цела земја и седми пат по ред ќе му пресудат на режимското ДПМНЕ.
СДСМ е нашата опција, СДСМ е најдоброто за Северна Македонија.

 

animefreaks official website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreak One Piece

dubbed anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub)

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) Episode 146

anime freaks tv Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc