Македонија

Филипче: Не е исклучена можноста вакцината да биде задолжителна

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешна средба со медиумите порача дека многу е важно матичните лекари да го зголемат апелот за вакцинација против корона вирус кај луѓево во Македонија.

„Матичните лекари треба да се свесни колку е важно да се зголеми опфатот на вакцинацијата. Тоа треба да го прават преку интензивна комуникација со пациентите, да ја пуштат важната порака за вакцинацијата.Од друга страна, некои земји сметаат дека вакцинацијата треба да биде задолжителна“, рече Филипче.

Како што истакна тој, затворање и нови рестрикции во земјава не се планирани, но не се исклучени.

„Не е опција карантин, но не знаеме што може да се случи- вели Филипче .

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 4

AniWatch The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 6

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AniWatch Naruto: Shippuden

online anime Tokyo Revengers (Dub)