April 11, 2021 11:03
Македонија

Филипче нема информација дали Мијалков контактирал со епидемиолози за симптомите на ковид 19

Немам информации дали Мијалков контактирал со епидемиолози или претставници на ДЗСИ околу неговата здравствена состојба, односно дали е евентуално позитивен на короновирусот“, изјави министерот за здравство, Венко Филипче на денешното примопредавање на вакцините од Србија, како одговор на новинарско прашање.

Вчера поранешниот директор на ДБК, Сашо Мијалков по два дена потрага се појави пред Обвинителството и се извини целата македонска јавност за целата ситуација која настанала поради неговото исчезнување и истакна дека бил изолиран поради симптоми на Ковид 19.

Watch The Quintessential Quintuplets Episode 2 (https://crunchyrollfree.com/m/XlDj/ep-2) at website https://crunchyrollfree.com dubbed anime

Watch Horimiya (Dub) Episode 2 at AnimeFreak animefreaks website