June 23, 2021 08:29
Македонија

Филипче: На 14 мај ќе стигнат 38.400 вакцини „Астра Зенека”, преку Ковакс 

Добивме уште една добра вест од УНИЦЕФ попладнево. На 14 месецов ќе стигне втората пратка вакцини што ги обезбедивме преку КОВАКС механизмот и ќе ни бидат испорачани 38.400 вакцини од производителот „Астра Зенека”, објави попладнево министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил .

Вакцини, посочува министерот, ќе продолжат да пристигнуваат во следниот период.

-Апелирам сите граѓани да се пријават за вакцинција на www.vakcinacija.mk , напиша Филипче.

4Anime 4anime website: Watch Scum's Wish Episode 5

AnimeFreak anime freaks tv: Bleach Episode 366