September 23, 2019 01:59
Хроника

Филипче: Натепаниот лекар од Тетово е во добра состојба

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска истакна дека разговарал со МВР и како што порача, докторот е во добра состојба без посериозни повреди. неговата изјава доаѓа откако денес пациент од Голема Речица крвнички претепал кожен лекар во Клиничката болница во Тетово, кој сериозноста на повредите специјалистот е префрлен на скопските клиники.

 

Нови вести

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

Filip

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

Igor

Пред кафуле на „Партизанска“ кавга преминала во физичка пресметка

Igor