January 16, 2022 20:13
Македонија

Филипче и Пиромански разговараа за состојбата на хоспитализираните во болницата „Пирогов”

Министерот за здравство Венко Филипче утрово разговараше со д-р Иван Поромански, директор на болницата „Пирогов” во Софија, каде се хоспитализирани седумте пациетни кои ја преживеаја автобуската сообраќајка која се случи вчера утрото на автопатот „Струма” во Бугарија.

Сите пациенти, како што соопшти Министерството за здравство, се стабилни и се под постојан лекарски надзор, а дадена им е и психолошка поддршка.

На двајца пациенти им е извршен хируршки зафат, еден е опериран на ногата, а помал хируршки зафат е извршен кај девојка, на која и е оперирано коленото. Тие се чувствуваат добро. Сите седум пациенти ќе останат на болничко лекување до петок, а потоа ќе се направи план за нивен транспорт во Скопје, информираат од Министерството.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Hunter x Hunter (2011)

stream anime online Pokémon Journeys: The Series

animes online AniWatch Attack on Titan Season 2 (Dub)

ani watch me AniWatch Fairy Tail

AniWatch Tokyo Ghoul Episode 3