January 23, 2021 05:21
Македонија

Филипче и Брнз го одбележаа Денот на благодарноста

Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот фејсбук-профил објави дека во Институтот за јавно здравје, заедно со американската амбасадорка Кејт Мари Брнз го одбележале Денот на благодарноста, националниот празник на САД.

– Здравствените работници, луѓето кои се на првата линија на фронтот со Ковид-19 и неуморно се борат за секој човечки живот ја имаат целата благодарност на овој свет, наведе Филипче во објавата на Фејсбук.

Horimiya Episode 2 at website https://kissanimeonline.com kissanime rwby

SK8 the Infinity (https://animefreak.ws/m/OgxJ) Episode 2 at AnimeFreak anime freaks website