July 29, 2021 07:18
Македонија

Филипче: ИЈЗ спроведува прашалник: Увид во однесувањето за КОВИД-19

Институтот за јавно здравје спроведува Анкетен прашалник: Увид во однесувањето за КОВИД-19, со цел да се подобрат дејствијата преземени како одговор на пандемијата на коронавирусот, напиша денеска на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Одговорите, посочува министерот, ќе се користат исклучиво за научни цели, за да се подобри реакцијата, односно одговорот на појавата на овој вирус.

Податоците ќе бидат зачувани во Институтот и може да се користат за истражувања и теоретски предавања во иднина. Ова е некомерцијална студија и финансирана е од Светската здравствена организација, потенцира Филипче и го објави линкот до прашалникот:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdee7yN3qmmTNMSH0zHlO2F5ks-_UE46QUrukSHdtqxSCF8rA/viewform?fbclid=IwAR1X43vLWGMihtqwxTdmuCKswrCtgSLDeZAZfn_Xut-Pnl_lFGCbB-KMTvk 

WCOStream watch anime: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

KissAnime kissanime boku no hero academia: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 5 (https://kissanimeonline.com/m/OqOL/ep-5)