October 25, 2021 22:50
Македонија

Филипче закажа вонредна прес-конференција, ќе поднесе оставка?

Министерот за здравство Венко Филипче закажа вонредна прес-конференција.

Тој ќе се обрати вечерва во 19 часот, и не е познато зошто е ова обраќање на јавноста на Филипче.

Се шпекулира дека Филипче ќе поднесе оставка, откако тоаа денеска го направија неговиот заменик,Илир Хасани, како и директорот на Клиничката болница Тетово, Флорин Бесими и економскиот директор, Артан Етеми.

Филипче вчера имаше прес-конференција на која соопшти детали за трагедијата во Тетово и рече дека не бега од одговорност, но не поднесува оставка додека не заврши истрагата.

Watch Fake Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Pokemon: Pokemon Ranger and the Temple of the Sea kissanime Episode Full kissanime closed

AnimeKisa: Douluo Dalu anime episode 26 online free at https://animekisa.in watch anime

AnimeHeaven: Momoiro Sisters anime episode 24 online free at https://animeheaven.pro animeheaven one piece

Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/gogoanimelol/about-me/

Metooo: https://www.metooo.io/u/animefreakws