April 21, 2021 01:38
Македонија

Филипче: Заев донираше 12.500 евра од Хесенската мировна награда во солидарниот фонд за справување со Ковид-19

Во свое лично име, во име на Министерството за здравство и сите оние кои се на првата линија во борбата со Ковид-19, упатувам благодарност до премиерот Зоран Заев за неговото лично учество во оваа заедничка акција. Премиерот, својот дел од Хесенската мировна награда која ја добија со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас во висина од 12.500 евра, ја донираше во солидарниот фонд за справување со Ковид-19. Огромен број заедници, компании, но и индивидуалци се приклучија преку оваа иницијатива во заедничкото справување со планетарната криза.
Солидарноста е клучна во периодот кој следува и нашето општество мора да функционира како едно, напиша Филипче на Фејсбук.

KissAnime watch animes: Banana Fish Episode 24

4Anime anime online: One Piece (Dub) (https://4anime.biz/m/924) Episode 693