July 28, 2021 18:36
Македонија

Филипче: Државниот карантин ќе се укине кога ќе се отворат границите

Кога ќе се отворат границите, мерката задолжителен државен карантин ќе се укине, најави министерот за здравство Венко Филипче.

Тој најави ист пристап кој ќе важи за повеќе земји во регионот.

-Најпрво ќе ги договориме овие работи во однос на нашата билатерална соработка со Грција, па потоа и со другите соседни земји, рече Филипче во интервју за Сител, по враќањето од Атина.

Исто така кажа дека засега не се планира промена на времетраењето на полицискиот час, а евентуални одлуки би се носеле во текот на следната недела.

GoGoAnime anime websites: Wonder Egg Priority (https://gogoanime.be/m/WXR9) Episode 12

WCOStream dubbed anime: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 2