October 20, 2021 15:34
Македонија

Филипче: ГОБ „8 Септември” за една недела ќе ги отвори амбулантите и ќе функционира нормално

За една недела Градската општа биолница „8 Септември” ќе ги отвори амбулантите, ќе започне да функционира нормално и ќе биде во служба на сите пациенти, не само на оние со КОВИД-19, објави министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук.

Болницата која најголем дел од капацитетите ги стави на располагање за КОВИД-19, со тоа повторно ќе биде ставена во функција за сите граѓани. 

Watch anime online for free at AnimeHeaven one piece anime heaven

Website https://gogoanime.be: Watch Love, Chunibyo & Other Delusions!: Take On Me (Dub) gogoanime Episode Full kissanime gogoanime

Watch anime online for free at AnimeKisa watch anime

Watch anime online for free at WCOStream anime sites

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312430