February 27, 2021 22:49
Македонија

Филипче: Во тек се преговори за набавка на 200 илјади вакцини од Кина

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево изјави дека во тек се преговори за набавка на 200 илјади дози од кинеските вакцини.

– Очекуваме детали да имаме во следните неколку денови, инаку станува збор за 200 илјади дози кои планираме да стигнат од Кина. Сите 200 илјади дози треба да стигнат веднаш, а тоа што го чекаме како детали овој период којшто е пред нас е точното време во кое треба да пристигнат, изјави Филипче за телевизија Сител.

Тој посочи дека вчера разговорал со претставници на компанијата „Фајзер” кои ни укажале дека тоа што прво ќе следува од нив е дозволата да се извезе една количина од Србија, односно тоа е првата количина што ќе стигне во нашата земја.

Attack on Titan Season 3 (https://animeflix.nl/m/oDb3) Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more fairy tail animeflix

2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team Episode 3 at website https://kissanimeonline.com hunter x hunter kissanime