Македонија

Филипче во посета на пациентот со трансплантирано срце

Утрово бевме во визита на пациентот кој е во стабилна состојба. Да држиме среќа неговото тело да го прифати срцето. Силно верувам дека ќе ја имаме втората успешна трансплатација на срце, а младиот пациент ќе добие шанса во животот. Заради ваквите подвизи и хуманата природа на докторската работа вредат сите непроспиени ноќи во салите за операција напиша на фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

AnimeDao animedao food wars: My Hero Academia 2 Episode 25

KissAnime gogoanime tv kissanime: TONIKAWA: Over the Moon For You (https://kissanimeonline.com/m/r7Mo) Episode 12