October 17, 2021 11:00
Македонија

Филипче: Вирусот има широка инфекција, ја следиме ситуацијата и ако е потребно ќе има нови мерки

Вирусот во моментов има широка инфекција, во постојана координација и комуникација сме и со епидемиолозите, остануваме да ја следиме ситуацијата и доколку е потребно да се дејствува со нови мерки тоа ќе го направиме, објави денеска на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој посочува дека изутрината на редовна координација со директорите на клиниките разговарале за болничките капацитети, состојбата на болните и актуелната епидемиолошка состојба.

-Во ковид – центрите низ државата има доволно кревети за хоспитализација на пациенти, престојниот период може да биде зголемена потребата од хоспитализации, што бара сериозен пристап и коориднација која успешно се менаџира. Дополнителни капацитети за лекување пациенти со ковид има и истите може да се стават на располагање во секој момент. Доставата на терапија оди тековно и нема застој, напиша Филипче.

The Dog of Flanders (Dub) Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Fantascope: Tylostoma animekisa Episode Full anime stream

Website https://animetv.cc: Watch Argevollen animetv Episode 24 dragon ball anime tv

Website https://gogoanime.be: Watch Good Luck Girl! (Dub) gogoanime Episode 13 a silent voice gogoanime

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animefreakws/

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/animeflixnl