November 24, 2020 23:59
Хроника

Физички напад и агресивно однесување кон полициски службеници во населбата Илинден

Ноќеска во полициското одделение во Петровец се приведени две лица од Скопје за физички напад и агресивно однсување. Приведени се Д.Т.(23) и К.А.(22), затоа што во 00.30 часот во населба Илинден во Скопје Д.Т. физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства, а К.А. се однесувал агресивно кон полициските службеници.

По документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.