December 15, 2019 00:17
Хроника

Физички нападната кавадарчанка кај црквата во градот 

Кавадарчанка на возраст од 58 години и иницијали Д.Д. пријавила во полиција дека била физички нападната од неколку лица, рано изутринава околу 1.30 часот во близина на црквата „Св. Петка” во Кавадарци.
Како што информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Врховниот суд потврди дека Вранишковски перел пари

Igor

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

Valentina

Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Јовановски

Valentina