Хроника

Физички нападната кавадарчанка кај црквата во градот 

Кавадарчанка на возраст од 58 години и иницијали Д.Д. пријавила во полиција дека била физички нападната од неколку лица, рано изутринава околу 1.30 часот во близина на црквата „Св. Петка” во Кавадарци.
Како што информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, се преземаат мерки за расчистување на случајот.