February 28, 2020 05:38
Хроника

Физички нападнал полицаец при вршење на службена должност

Физички нападнал полицаец при вршење на службена должност

Вчера околу 3 часот во Крива Паланка на место викано „Бабин Дол“, Д.М.(39) од село Мартиница физички нападнал полициски службеник при вршење на службена должност.Д.М. бил приведен и задржан во Полициска станица Крива Паланка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.