September 22, 2019 16:45
Хроника

Физички нападнал полицаец при вршење на службена должност

Физички нападнал полицаец при вршење на службена должност

Вчера околу 3 часот во Крива Паланка на место викано „Бабин Дол“, Д.М.(39) од село Мартиница физички нападнал полициски службеник при вршење на службена должност.Д.М. бил приведен и задржан во Полициска станица Крива Паланка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Нови вести

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

Igor

Пред кафуле на „Партизанска“ кавга преминала во физичка пресметка

Igor

Кривична пријава за десет правни и физички лица за „злосторничко здружување”

Igor