Магазин

Фиби Диневор – од хероина на драма до современа модна муза

Со неверојатни 82 милиони домаќинства што ја гледале хит серијата „Бриџертон“ во текот на првиот месец – со што драмата е најуспешното издание на „Нетфликс“ досега – слободно може да се каже дека Фиби Диневор е една од најголемите sвезди во 2021 година.

Сепак, додека ги освојува срцата на фановите од целиот свет како слатка, но со силна волја Дафне Бриџертон, Диневор стана најновото заштитно лице на современиот луксузен моден бенд Self-Potrait.

Збогум на корсетите, здраво на современиот шик за главната дама на „Бриџертон“.

AnimeTV anime online: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full (https://animetv.cc/m/9kY3/ep-1)

GoGoAnime boku no hero academia gogoanime: Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://gogoanime.be/m/3BDk) Episode 10