October 23, 2021 00:22
Економија

„Фејсбук“ отвора 500 нови работни места во Лондон

„Фејсбук“ ќе отвори 500 нови работни места во технолошкиот сектор во Лондон до крајот на оваа година, вклучувајќи и 100 работни места во доменот на вештачката интелигенција.

Компанијата наведува дека голем број вработени ќе работат на системите за откривање и отстранување на штетна содржина, лажни налози и несоодветно однесување.

До крајот на годината се очекува вкупниот број на вработени во трите канцеларии во Лондон да достигне повеќе од 3.000, вклучувајќи го и новиот инжинерски центар во Сохо.

Во Лондон се наоѓа најголемиот инжинерски центар на „Фејсбук“ надвор од САД, кој до крајот на годината ќе има 1.800 вработени.

Website https://animeflix.nl: Watch Animation Runner Kuromi animeflix Episode Full animeflix my hero academia

Website https://animedao.nl: Watch Momotarou Densetsu animedao Episode 1 dubbed anime

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AniWatch: Initial D Extra Stage 2 anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Sgm controlminero: http://sgm.controlminero.gob.ec/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Experiment: https://experiment.com/users/animefreakws