December 9, 2021 01:54
Свет

Фејсбук и Јутјуб ги отстранија објавите на Болсонаро за вакцините

Нашата политика не дозволува тврдења дека вакцините против Ковид-19 убиваат или можат да им наштетат на луѓето, рече портпаролот на компанијата Фејсбук.

Фејсбук и Јутјуб го отстранија од своите платформи видеото на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, во кое тврди дека вакцините против Ковид-19 се поврзани со развојот на сидата.

И двете компании соопштија дека видеото кое е снимено во четвртокот ја прекршило нивната политика.

„Го отстранивме видеото од каналот на Жаир Болсонаро поради кршење на нашата политика за медицински дезинформации во врска со Ковид-19, бидејќи наведува дека вакцините не го намалуваат ризикот од заразување со болеста и предизвикуваат други заразни болести”, се вели во соопштението на Јутјуб.

Иако минатиот јануари рече дека нема да прими ниту една вакцина против Ковид-19, Болсонаро вети дека брзо ќе ги вакцинира сите Бразилци.

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

My Hero Academia Season 3 (Dub)

aniwatcher app Attack on Titan Season 2

english dubbed anime AniWatch Dragon Ball Super

AniWatch My Hero Academia Season 2 (Dub)

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 21