October 18, 2021 13:01
Спорт

Фетел: Формула 1 може да исчезне

Опасност да исчезне од спортската карта и се заканува на Формула 1 доколку не бидат воведени промени, предупреди четирикратниот светски првак во Ф1, Германецот Себастијан Фетел.

– Формула 1 не е зеленa и ,тоа не е дискутабилно. Но, живееме во време во кое имаме технологија и можности да ја направиме Ф1 позелена без притоа да загубиме на спектакуларноста и страста, изјави Фетел во интервју за германскиот весник „Ноен Оснабрукер Цајтунг”.

– Сега се водат важни разговори за тоа што би можеле да промениме во иднина. Доколку не се случат промени, не сум оптимист. Доколку нешто не се промени, формула 1 може да исчезне, предупреди четирикратниот светски првак Фетел.

AniWatch: Majikoi: Oh! Samurai Girls anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro animes online

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

https://animebee.to animebee

Website https://wcostream.cc: Watch To Heart 2 wcostream Episode 13 the flintstones wcostream

Website https://4anime.biz: Watch Wooser's Hand-to-Mouth Life: Awakening Arc 4anime Episode 12 tower of god 4anime