September 22, 2019 10:28
Македонија

Фетаи: Не коментирам постапки на други Обвинителства

Пред денешниот почеток на судењето за предметот „Титаник 3″, обвинителката Фатиме Фетаи од Специјалното јавно обвинителство одби да го коментира случајот Рекет, што го води Јавното обвинителство за борба против организираниот криминал.

– Не би можела да коментирам за тоа. Постапката „Рекет” ја води друго Обвинителство кое што е надлежно. За тоа навистина не сакам во ниту еден момент да се мешам, нагласи Фетаи.

Таа додаде најважно е тоа дека СЈО продолжува со својата работа.

– Ете денеска имаме судење за предметот „Титаник 3″ кое е пред завршна фаза. Ние си продолжуваме со работа, потенцира Фетаи.

Нови вести

ВМРО ДПМНЕ: Предвремени избори час поскоро

Igor

СДСМ: Решени сите проблеми на лозарите

Igor

Јанева и Јовановски на распит за случајот „Рекет”

Igor