November 27, 2021 09:19
Спорт

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115.

За „Сонцата” ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената.

Вицешампионот на Западната конференција ја започна НБА-сезоната со една победа од четири натпревари, а потоа врза 14 победи.

– Само се случи да се вклопат коцките. Секако во нашите планови не беа 1-3 на стартот од првенството. Имаме одличен тим, и функционираме како едно семејство. Никогаш не сум играл за ваков тим, изјави најдобриот играч на Феникс, Крис Пол.

Санс ја има својата најдолга победничка серија од 2006/07 година, кога направи клупски рекорд со 17 натпревари без пораз.

Website https://animeflix.nl: Watch Ocean Waves animeflix Episode Full my hero academia heroes rising animeflix

KissAnime: Sengoku Basara Two: Ryuko, Itadaki no Chikai! Atsuki Mirai e Kakeru Tamashii!! anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime page 1

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animetv.cc: Watch Harukana Receive animetv Episode 12 anime tv streaming online