November 27, 2021 02:45
Спорт

Феникс се договори со Лендри Шамет

НБА-лигашот Феникс санс се согласи да го продолжи договорот на својот кошаркар Лендри Шамет. Според инсајдерот на „ЕСПН”, Адријан Војнаровски, договорот ќе биде за четири сезони, за време на кој играчот ќе заработи 43 милиони долари.

Шамет беше избран на НБА драфтот од Филаделфија во 2018 година. Минатата сезона ја мина во Бруклин во просек со 9,3 поени, 1,6 асистенции и 1,8 скока.

Летото, Феникс го замени Шамет со Џевон Картер и право да го избере Дејрон Шарп.

Website https://animeflix.nl: Watch Patlabor the Mobile Police animeflix Episode 47 animeflix another

Website https://animepahe.cc: Watch A Certain Scientific Railgun T animepahe Episode 25 animepahe

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animedao.nl: Watch Warlords of Sigrdrifa (Dub) animedao Episode 12 animedao list

Watch anime online for free at 4Anime persona 4 the animation factor of hope