Uncategorized

Феникс не дозволи изненадување и ја победи Индијана

Феникс санс не дозволи изненадување и на домашен терен со 113:103 ја победи Индијана, во еден од трите меча кои утрово се играа во НБА лигата. За Сонцата ова е шеста победа во низа, потврдувајќи дека се најдобар тим во лигата. По 45 одиграни меча, Феникс има 36 победи и само девет порази, па тоа е единствениот тим во лигата со едноцифрен број на порази.

Во текот на целиот меч, фаворитот имаше контрола на резултатот, а во еден дел од третата четвртина, предноста на фаворитот достигна и 20 поени (81:61).

Најдобар кај победникот беше Бриџис со 23 поени, но најдобар беше Пол кој на 18 коша додаде и 16 асистенции.

Иако Феникс победи, не сите вести се добир за овој тим. Камерон Пејн и Џае Краудер се повредија и двајцата треба да одат на дополнителни прегледи за да се види дали ќе мора подолго време да мируваат.

И во останатите два меча кои се играа утрово во НБА, домаќините не дозволија изненадувања. Милвоки бакс и без повредениот Јанис Адетокумбо славеше над Сакраменто со 133:127, додека Кливленд со 94:87 беше подобар од Оклахома.

aniwatch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Death Note

watch anime AniWatch High School DxD

AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AniWatch My Hero Academia Season 2 Episode 20

Horimiya (Dub) Episode 11