July 29, 2021 08:03
Спорт

Федерер се враќа со тренинзи на терените

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер заврши со закрепнувањето од две операции на повреденото колено и се врати на тренинг на теренот, соопшти „Тennis World USA”.

Во текот на изминатите неколку месеци, Швајцарецот не беше во можност да тренира повеќе од два часа на ден. Тој работеше на издржливост и сила.

Федерер претходно изјави дека ќе биде подготвен да учествува на првиот Грен слем во годината – Австралија опен – 2021 година.

4Anime persona 4 animation crunchyroll: Watch DARLING in the FRANXX Episode 8

AnimeHeaven dr stone anime heaven: Bleach (https://animeheaven.pro/m/n7P) Episode 366