Спорт

Фановите на Фиорентина му се заканија на Влаховиќ: Готов си, обезбедувањето нема да те спаси

Прашање на денот е кога Душан Влаховиќ ќе ја официјализира соработката со Јувентус. „Газета дело Спорт“, тврди дека, трансферот ќе изнесува 67.000.000 евра, од оваа сума 2.000.000 евра ќе добие поранешниот тим на Влаховиќ, Партизан.

Напаѓачот ќе потпише петгодишен договор, по сезона ќе заработува 7.000.000 евра.

Навивачите на Фиорентина не можат да се помират со фактот дека уште еден играч на клубот ќе заврши во редовите на омразениот ривал. Пред стадинот „Артемио Франки“, навивачите на Фиорентина, поставија транспаренти со заканувачки пораки.

„Обезбедувањето нема да ти помогне. Готов си“, а на вториот пишува: „Влаховиќ го..о едно“.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Gintama Episode 196

GoGoAnime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 7

Attack on Titan Episode 17

gogoanimeio Attack on Titan Season 3 Part 2

GoGoAnime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 20