Хроника

Фалсификувал рецепти за лекови за наркозависници

Жител на Пробиштип фалсификувал рецепти за издавање лекарства на наркозависници.

За таа цел полициски службеници извршиле проверки во здравствена ординација во Пробиштип и во аптеки на подрачјето на Пробиштип, при што е констатиран направениот фалсификат, а рецептите се пронајдени и одземени од една од аптеките.

За случајот е известен Јавен обвинител од ОЈО Штип и по негово целосно документирање ќе се следи поднесок.

watch anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime stream Attack on Titan Season 3

anime flix My Hero Academia Season 5

ANIMEFLIX Death Note

The Genius Prince's Guide to Raising a Nation Out of Debt

ANIMEFLIX Naruto Episode 220