March 7, 2021 09:49
Балкан

Уште 763 новозаразени во Хрватска, починаа 38

Националниот штаб на Хрватска ги објави денешните податоци во врска со корона вирусот, па така од 5.969 тестирани, 763 се новозаразние, а активни се 4.711.

Меѓу нив 1.760 пациенти се на болничко лекување, а 154 на репсиратор.

Починаа уште 38 пациенти, а вкупно досега 4.588.

Во Хрватска од корона вирус заболеа вкупно 224.575 лица, а оздравеа 215.276.

До денеска тестирани се 1.113.856 лица.

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://crunchyrollfree.com/m/MloB) Episode Preview at Crunchyroll high speed free starting days crunchyroll

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 8 at AnimePlanet shield hero anime planet