August 5, 2021 03:44
Свет

Уште пет кинески компании на американската црна листа

Американското Министерство за трговија додаде уште пет кинески компании на својата црна економска листа, со образложение дека се вмешани во кршење на човекови права. Меѓу нив се компаниите ХошинСиликон Индастри, Синџијанг Даго Њу Енерџи, Синџијанг Ист ХоупНонферос металс и уште две фирми од кинескиот автономен регион Синџијанг. Овие компании се нашле на црната листа поради злоупотреба и кршење на човековите права на Ујгурите и други муслимански малцинства.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Ryuu no Haisha Episode 2

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Watch Quanzhi Fashi IV Episode 12

Watch anime online for free at KissAnime kissanime official. It All Started With Your Sky Episode Full

KissAnime Linkhay: https://linkhay.com/blog/162206/kissanime-watch-anime-online