September 24, 2021 09:12
Спорт

Уште еден тениски брак: Се венчаа Гаел Монфис и Елина Свитолина

Една од моќните двојки во тенисот во последните неколку години, Гаел Монфис и Елина Свитолина, официјално го врзаа јазолот на интимна церемонија во Швајцарија во петокот.

Нивната врска веќе некое време е тема во тенисот, и сега Гаел и Елина конечно ја официјализираа со венчавка во Женева.

Тениската двојка започна романса во 2018 година. Во последниве три години, двајцата играчи се бодреа еден со друг од трибините во текот на натпреварите.

Монфис ја запроси во април, а во последните неколку дена тој споделуваше фотографии и пораки до своите фанови на социјалните мрежи, со кои навести дека започна одбројувањето до венчавката.

https://animetv.cc www1 animetv

Watch anime online for free at TwistMoe english anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Bakukyuu Hit! Crash B-Daman anime episode 50 online free at https://4anime.biz 4anime english

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/aoxjt

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing