September 16, 2021 23:11
Балкан Магазин

Уште еден сообраќаен знак кој ги збунува Балканците на германските патишта

Откако претходно пишувавме за сообраќајниот знак кој ги збуни Германците, на германските патишта има уште еден знак кој овој пат повеќе ги збунува Балканците, пишува „24Ауто.мк.

Станува збор за сообраќаен знак кој не е толку чест, но знае да создаде главоболки. Бел правоаголник со црна рамка и портокалова стрелка.

Овој сообраќаен знак се користи како препорака да се користи алтернативна рута за пристигнување на крајната дестинација. Причината за тоа е можни градежни активности на патната делница по која се возите или поради отежнато движење поради други причини како гужва.

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Hamelin no Violin Hiki: The Movie Episode Full

AnimeTV: Ace Attorney (Dub) anime episode 24 online free at https://animetv.cc watch anime dub

K: SEVEN STORIES "Memory of RED - BURN -" (Dub) Episode 2

About: https://about.me/gogoanimebe

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/137451458-gogoanimelol