December 9, 2018 20:46
Магазин

Учителот во Њу Џерси доби отказ откако на децата им рекол дека не постои Дедо Мраз

Учител на замена, кој им предавал на првачиња во американскиот град Њу Џерси доби отказ откако на децата им рекол дека не постои Дедо Мраз.

Тој на учениците од „Сидер Хилс” им рекол дека, исто така, се измислени и Велгденскиот зајак и Вилата за заби.

Окружната школска началничка Рене Ровтар потврди дека неименуваниот учител веќе не работи во тоа училиште. Таа истакна дека ја разбира важноста на „детското чудење и фантазија”, па на Твитер постави фотографија со Дедо Мраз, со порака: Јас верувам.

Related posts

Која е основата на секоја здрава и цврста врска?

24info

Секој ден го труеме телото на овие 4 начини

24info

Дуа Липа ќе пее на финалето од Лигата на шампионите

24info