January 21, 2022 21:20
Македонија

Учениците од ОУ „Исмаил Ќемали” со марш им оддадоа почит на настраданите соученици во автобуската несреќа

Ученици од Основното училиште „Исмаил Ќемали” од Општина Чаир денеска излегоа на марш во Скопје во знак на почит кон нивните соученици кои настрадаа во автобуската несреќа во Бугарија.

Изјавија дека со маршот сакаат да се потсетат на своите другари, петмина од ова училиште, кои вчера ги загубија животите во автобуската несреќа на автопатот „Струма” во Бугарија.

Тие од училиштето се упатија до плоштадот „Скендербег”.

 

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 18

AnimeHeaven My Hero Academia (Dub) Episode 13

Your Lie in April

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 141