December 3, 2022 09:35
Хроника

Ученик криел нож во ранец, полицијата го затекнала во автобус во Карпош

Денес во автобус бр.56 на подрачје на Карпош-Скопје, инспектор по малолетници и полициски службеници од ЕВР Карпош кај малолетник од Скопје во училиштен ранец пронашле нож.

Тој бил приведен во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.