Спорт

УФЦ борец избоден до смрт

Поранешниот УФЦ борец Мајкел Фалкао почина на 40-годишна возраст откако беше избоден со нож во Бразил. Фалкао имал кавга во родниот Пелотас каде бил нападнат од неименувано лице, а од здобиените рани починал во болница.

Поранешниот борец имаше дури 60 професионални борби во кои забележа 40 победи, а се бореше во најголемите организации како УФЦ, КСВ, Белатор. Токму во средната категорија на Белатор се бореше за шампионската титула во 2013 година, но беше поразен од Александар Шименко.

dubbed anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime One Piece (Dub) Episode 761

GoGoAnime The Rising of the Shield Hero (Dub)

Tokyo Revengers Episode 21 - Uncen

stream anime online GoGoAnime My Hero Academia

GoGoAnime Attack on Titan Final Season Part 2