August 25, 2019 05:18
Хроника

Утрово сообраќајка во близина на Мајчин Дом

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека на крстосницата помеѓу булевар Јане Сандански и улица Васко Карангелевски во близина на Мајчин Дом, се случи сообраќајна незгода.

 

Сообраќајот на овој потег се одвива нормално, непречено и без застој, но ЦУКС апелира до сите учесници во сообраќајот да возат внимателно и да ја прилагодат својата брзина на движење на условите на патот особено ако се приближуваат кон овој потег.

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека на сите сообраќајници и булевари, сообраќајот се одвива непречено и без застој, а поголем број возила се забележуваат , долж булеварот Александар Македонски во насока на движење од влез на Скопје кон клучката Континентал, долж булеварот Киро Глигоров во насока на движење од Аеродром кон населба Автокоманда и поголем прилив секако е регистриран од булевар Србија, долж булеварот Кузман Јосифовски Питу во насока на движење од Аеродром кон Центар, долж булеварот и мостот Гоце Делчев во двете насоки на движење, но повеќе од крстосницата со булевар Крсте Мисирков кон крстосницата со булеварите ВМРО и Илинден, долж улицата 11 октомври во двете насоки на движење со тоа што поголем прилив се забележува од булевар Борис Трајковски во Кисела Вода кон Центар,а помал застој е забележан и на потегот од улицата Димитрије Чупоски кон крстосницата со булевар Кочо Рацин, како и долж улицата Свети Кирил и Методиј во насока на движење кон булеварите Мајка Тереза и Митрополит Теодосиј Гологанов.
Известувањето за состојабата во сообраќајот важи за 8:10 часот на ден 07.09.2018 (петок).

Нови вести

Пожар пеплоса расадник во околината на Крушево

Igor

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица

Igor

На пат кон Прилеп се запалил „мерцедес“

Igor