September 22, 2019 16:56
Македонија Хроника

Утрово исчезна Михаил од Драчево, излегол од дома не отишол на училиште

Михаил Илијевски од Драчево утово тргнал на училише но не стигнал во својата училница дознава 24 инфо. Мајката на социјалните мрежи сподели дека детето утово се подготвило за на училиште, но од училиштето и јавиле дека Михаил го нема. Очајната мајка апелира на социјалните мрежи до сите граѓани заедно да го бараат детето.Михаил е облечен во маица на кимоно и плави шорцеви. На нозете носи патики најк. Анета апелира до граѓаните и моли за било каква информација. Доколку некој го видел Михаил бара да ја контактираат неа или да пријават во полициската станица Драчево

Нови вести

Иванов ја доби тужбата против Антикорупциска пред Управен суд

Filip

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

Igor

Пред кафуле на „Партизанска“ кавга преминала во физичка пресметка

Igor